CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özkan’ın mesajı şöyle:

“Sevgili Yurttaşlarım,

Hep söylenir, bayramlar hepimiz için bir vesiledir. Kimimiz için dargın olduklarımızla barışmaya, kimimiz için ihtiyacı olan birisinin yanında olmaya, kimimiz için bir büyüğümüzü mutlu etmeye…

Bir milletin bir arada olma, kardeş olma duygusunu en yoğun yaşadığı zamanlardır bayramlar. Birlikte mutlu olduğu, birlikte güldüğü, büyük-küçük bir arada olmanın tadını çıkardığı günlerdir.

Malumunuz, Türkiye bu bayramı bir ekonomik krizin ortasında karşılıyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmış olmasına rağmen sohbetlerimizde kurbanlıklar, akraba ziyaretleri, tatil planları yerine döviz kurları ve uluslararası siyaset var.

Şu sıralarda güzel ülkemiz için, çocuklarımızın geleceği için endişeliyiz ve bu endişemizde haklıyız. Türkiye’nin basiretsiz politikalarla adım adım içine sürüklendiği bu ekonomik buhran uykuları kaçırıyor.

Öfkeliyiz, öfkelenmekte haklıyız. Yaşadığımız krizin sorumluları, bu işten sadece dış güçleri sorumlu tutarak kurtulacaklarını sanıyorsa yanılıyorlar. Türkiye’ye bu karanlık günleri yaşatanlar elbette bir gün hesap verecekler.

Elbette Türkiye’ye bir gün gerçekten bayram gelecek. Bu karanlık günler geride kalacak.

Sunay Akın’ın güzel dizelerinde de dediği gibi, unutmayın ki ‘Umut dolu tarlakuşları kentin kıyısına hep gece kondu.’

Çocukların yüzlerinin güldüğü, insanların huzur, refah ve mutluluk içerisinde yaşadıkları bir ülkeye uyanacağız.

‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen bu güzel dinin inananları olarak, zorluklarla karşıladığımız bu Kurban Bayramı’nda birbirimize destek olmayı unutmayalım.

Başımızdaki kötü yönetimden, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden ancak ve ancak bir arada durarak, birbirimize destek olarak çıkabileceğimizi unutmayalım. Güçlü bir ülke olduğumuzu unutmayalım.

Bayramlarımızın bu gücü hissetmemize vesile olan özel günler olduğunu unutmayalım.

Kurban Bayramımız mübarek, mutluluğumuz ve huzurumuz daim olsun.

Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim.”

A.Tuncay ÖZKAN

CHP Genel Başkan Yardımcısı

İzmir Milletvekili