İkinci Ergenekon Duruşması’nda savunmasına devam eden Tuncay ÖzkanAK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın kendisini öldürtmek için Muşlu korucu bir aileyle anlaştığı iddiasında bulundu

İkinci Ergenekon Duruşması’nda savunmasına devam eden Tuncay ÖzkanAK PartiDiyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın kendisini öldürtmek için Muşlu korucu bir aileyle anlaştığı iddiasında bulundu IKÎNCÎ Ergenekon Davası’nın dünkü 26’ncı oturumunda savunmasına başlayan tutuklu sanık gazeteci-yazar Tuncay Özkan AK Parti Diyarbakır Milletvekili îhsan Arslan’ı kendisini öldürtmek istemekle suçladı. Hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Özkan, suçunu öğrenmek için 70 sayfalık dilekçe verdiğini anlatarak, “Bu iddianame sakattır. Savunma yapmak istiyorum. Savunmam sırasında keşke Sayın Zekeriya öz hatta Sayın Başbakan burada olsaydı da bunları konuşsaydık” dedi.

Özkan kendisinin Alevilikle suçlandığını ileri sürdü. Özkan, “Muharremdeyiz. 10’unda beklerim, aşure günü. Bize de gelin birlikte iftar yaparız. Şimdi inançlarımızdan dolayı mı sorgulanacağız. Savcılık beni Sivas katliamını yapmakla suçluyor.
Savcılara sorsak Sivas katliamının tarihini hatırlamazlar. 33 kişiden bir tekinin adını hatırlamazlar.  Başbağları yapmışım.  Sorsam tarihini hatırlamazlar” dedi.
Mahkemede yaptığı savunmasının aynı zamanda manifestosu da olacağını ifade eden Özkan, “Beni öldüreceklerdi. Onun için buradayım. Kim öldürtecekti. îhsan Arslan beni öldürtecekti. AKP Diyarbakır Milletvekili. Olmadı” diye konuştu.

SAVCI ÖZ’Ü DİNLEYİN

Özkan şöyle devam etti: “istanbul Adliyesi’nde Matkap davası var. Kanaltürk Televizyonu’nda yayınlanmaması istenen bir program vardı. Yayının durdurulması için çok kişi araya girdi. Çok paralar teklif edildi. Ancak kabul edilmeyince ihsan Arslan, Muşlu bir korucu aileyle beni öldürtmek için anlaşmış. Görüşmeler yapılmış. Telefon dinlemeleri yapılmış. Aynı çete Kapalıçarşı’daki bir kuyumcuyu kaçırmak için de görüşmeler yapmış. Ben bu olayla ilgili olarak savcı Hikmet Bey’e ifade verirken Savcı Zekeriya Öz de odaya geldi. İfademi dinledi. Matkap dosyasını getirtin. Bu mafya liderini dinleyin. Zekeriya Oz’ü de dinleyin lütfen.”