İzmir’in aydınlığını tüm Türkiye’ye yansıtmak istediklerini ifade eden Özkan, İzmir sokaklarında özgürce dolaşan kadınların İzmir’i İzmir yapan en önemli değerlerden biri olduğuna dikkat çekti. Özkan, “Medeniyet İzmir’in güneşidir. Bu güneşi tüm Türkiye’ye ulaştırmak bizim görevimiz. Cumhuriyet mitingleriyle İzmir’le ette kemikte, sevinçte kederde bir araya geldik, bütünleştik. Aşık olduğum kente hizmet edeceğim için gururluyum” dedi.

CHP İzmir 1’inci Bölge 3’üncü sıra adayı Gazeteci Tuncay Özkan, ithal aday iddialarına karşı çıkarak, “İzmir aşktır bana, dünyanın en büyük mutluluğu ise aşkına hizmet etmektir. Aşkına karşılık bulmuş kişi ne kadar mutluysa ben de o kadar mutluyum” dedi. Aşık olduğu İzmir’e hizmet etmenin kendisine gurur vereceğini ifade eden Özkan, “CHP listelerinde ithal aday yok. Bu eleştirileri yöneltenler diğer siyasi partilerin listelerindeki ithal adaylara baksınlar” diye konuştu. 

Cezaevinde kaldığı günlere dönüp baktığında acı hissettiği belirten Özkan, “Acılar aynı zamanda en büyük öğretmendir. Cezaevinde geçirdiğim sürede Türkiye’de neyin olmaması gerektiğini öğrendim. Adalet, özgürlük, barış için emek vereceğim günleri düşündüm. Çocukları sabaha karşı yataklarından alınıp zindanlara atılan, daha sonra ‘afedersiniz bizi kandırmışlar’ denilen bir ülkede yaşamamanın kavgasını veriyorum” dedi. 

En büyük isteğinin Türkiye’de geleceğe bakabilen nesiller yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Özkan, “Adalet güvenliği olsun, insanlar mutlu, huzurlu olsun, zenginliklerden pay alınsın. Gelecekten umudum var. Çocuklarımız çok güzel bir Türkiye’de yaşayacak. O kadar çok sorunumuz var ki. Bizim kuşağımızın bu sorunları temizlemesi ve çocuklara güzel bir gelecek bırakması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

İzmir tarımla ayağa kalkacak

Tarım ve hayvancılık konusunda hükümetin gereken ilgiyi göstermemesi nedeniyle İzmir’in yılda 100 milyar dolarlık bir gelirden mahrum bırakıldığını savunan Özkan, CHP iktidarında kalkınma projelerine öncelik vereceklerini söyledi. Özkan sözlerini şöyle sürdürdü:  “Türkiye’de 3 buçuk milyon genç işsiz var. Emekli sorunu var. Emeklilikte insan onuruna uygun bir yaşam vaat ediyoruz. Sağlıkta katılım paylarını kaldırıp, sağlığa erişim sorununu çözeceğiz. Kreşten üniversite sonuna kadar ücretsiz eğitim imkanı yaratıp, sosyal devlet ilkelerini uygulayacağız. Kadın cinayetleri de mevcut siyasal anlayışla birlikte tarihe karışacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün baba ocağı olan CHP’de herkese yer var. Uygun iklim koşulları ve doğal limanıyla tarımın başkenti olan İzmir’i tarım ve hayvancılık sanayinde dünyanın sayılı kentlerinden birine dönüştüreceğiz.”

Medeniyet İzmir’in güneşidir

İzmir’in aydınlığını tüm Türkiye’ye yansıtmak istediklerini ifade eden Özkan, İzmir sokaklarında özgürce dolaşan kadınların İzmir’i İzmir yapan en önemli değerlerden biri olduğuna dikkat çekti. Özkan, “Medeniyet İzmir’in güneşidir. Bu güneşi tüm Türkiye’ye ulaştırmak bizim görevimiz. Cumhuriyet mitingleriyle İzmir’le ette kemikte, sevinçte kederde bir araya geldik, bütünleştik. Aşık olduğum kente hizmet edeceğim için gururluyum” diye konuştu.

Gazeteciler tarihin tanığı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 48 hukukçu, 37 tıp doktoru aday bulunduğunu anlatan Özkan, “Partimizde 4 gazeteci adayımız var. Bu ülke ne zaman dara düşse gazetecilerden destek aldı. Biz gazeteciler olarak toplumun sorunlarına duyarlıyız. Kimse yapay konularla gazetecilere farklı bakmaya kalkmasın. Unutulmamalıdır ki bir gazetecinin birinci görevi yağmayı engelletmektir. Bu konuda her türlü sorumluluğu alacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.