Ergenekon Davası’nda tutuklu yargılanırken, Silivri Cezaevi’nden 10 Mart’ta tahliye edilen Tuncay Özkan, CHP’nin Bakırköy Belediye Başkan adayı Bülent Kerimoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. Özgürlük Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Özkan, Kerimoğlu için oy istedi. Tuncay Özkan, Onun karşısında yalanla, iftirayla ilerlemek isteyenlerin önüne geçelim. Biz, O’nu seçelim. Sizinle hasretim, özlemim çok büyük. Balbay, bugün başka bir ilde. 25’inde bildiğim kadarıyla burada olacak. Sizinle kucaklaşacak. Balbay’a da benden çok selam söyleyin dedi.

VATANIMIZ CAMİ AVLUSUNA BIRAKILMIŞ ÇOCUK DEĞİLDİR

Tuncay Özkan, şöyle devam etti Sizlere bir tek şey söyleyeyim Bizim ülkemiz, vatanımız, yurdumuz sahipsiz, kimsesiz değildir. Cami avlusuna bırakılmış bir çocuk değildir. Ne bu iktidarın, ne de başkalarının böyle davranmasına asla izin vermeyiz. Biz vatanımızın sahibiyiz. Biz namusun, bayrağın sahibiyiz. Biz ahde vefanın, bu ülkeyi kuran iradenin sahibiyiz. Bir adamı cezaevine niye atarlar Sinsin, korksun, sussun diye değil mi Bende öyle bir şey görüyor musunuz Ben de sizde öyle bir şey görmüyorum. Demek ki çabaları boşadır. Demek ki bu ülkede asla başarılı olamayacaklar. Biz buna engel oluruz. Buna engel olmak için el ele, gönül gönüleyiz. Bakın ben 6 yıl sonra sizlerle buluştum. Sizinle gözyaşımızı birbirine kattık mı Kattık. Acılarımızı birbirimize kattık mı Kattık. Şimdi de sevincimizi birbirimize katıyoruz. Sizleri özgürlükle kucaklıyorum. Bülent Bey’i size emanet ediyorum. Bülent Bey dostumuzla yolculuğa devam diyorum. Tuncay Özkan konuşurken, platformun hemen yanında bulunan büyük reklam panosunda sık sık AK Parti ve Başbakan Erdoğan’ın propaganda görüntüsünün ekrana geldiği dikkat çekti. CHP adayı Bülent Kerimoğlu da, Burada bir yiğit dava adamını misafir ettik. Kendisi Türkiye’yi karış karış dolaşacak. Türkiye’deki demokrasi mücadelesine katkı sunmaya devam edecek. Kendisini uğurluyoruz. Her evde sıkılmadık el bırakmayarak, CHP’yi İstanbul’da iktidar yapacağız’ dedi.

Konuşmaların ardından meydandan ayrılmak isteyen Tuncay Özkan’a vatandaşlar ve partililer yoğun ilgi gösterdi. Çevresine toplanan kalabalıkla tek tek ilgilenmeye çalışan Özkan, zaman zaman kalabalık nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Tuncay Özkan, Türkiye seninle gurur duyuyor sloganları eşliğinde bir taksiye binerek meydandan ayrıldı.