Afyonkarahisar’da düzenlenen Basın Konseyi Yüksek Kurulu Bölge Toplantısı’na katılan Tuncay Özkan cezaevinde en çok insanı özlediğini söyledi. Basın Konseyi Yüksek Kurulu Bölge Toplantısı, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın takip ettiği toplantıya Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi 2’nci Başkanı Murat Önok, Basın Konseyi Genel Sekreter, Namık Koçak, Ergenekon davasından 6 yıl hapis yattıktan sonra tahliye edilen Tuncay Özkan, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Tufan Türenç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk katıldı.

EN ÇOK İNSANI ÖZLEDİM
Ergenekon Davası nedeniyle 6 yıl Silivri Cezaevi’nde kalan Tuncay Özkan  cezaevinde en çok insanı özlediğini söyledi. Özkan, şöyle konuştu: “Ben 6 yıllık esaret sırasında yemek özlemedim, bir yere gideyim de şöyle bir şey yapayım demedim. En çok insan özledim. Çıkar çıkmaz ilk sorduğum şey, arkadaşlarımdı. Benim fikirlerimi sevmeyebilirsiniz, gazeteciliğim sırasında canını yakmış olabilirim. Bu ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin insanların kucaklaşması olduğunu düşünüyorum. 10 Mart’ta çıktım. O zamandan bu yana geldiğim 39’uncu il Afyon. Binalarımız gelişmiş, ama birbirimize olan saygımızı yitirmişiz.”
SUİKAST İDDİASI
Tuncay Özkan, Ergenekon Davası hakkında ifade vermeden bir ay önce kendisine suikast girişiminde bulunulduğunu belirterek, “Bana karşı bir süikast girişiminde bulunulmuştu. Suikastin organizatörü AKP’li bir milletvekiliydi. Kanaltürk’ten çıkarken kurşunlar binaya geldi. Milletvekilinin konuşmaları da Matkap Operasyonu’nunda dinlemeye takılmış. Mağdur olarak ifade verdim, bundan bir ay sonra terörist olarak ifade verdim” diye konuştu.