Gazetecilere Özgürlük Platformu, “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü” dolayısıyla Cağaloğlu’nda İstanbul Valiliğine doğru yürüyüş düzenledi. Tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılmasın isteyen gazetecilerin eylemine Tuncay Özkan da katıldı.

“Adalet için bekliyoruz” pankartı açan Gazetecilere Özgürlük Platformu, “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü” dolayısıyla Cağaloğlu’nda yürüyüş düzenledi. İstanbul Valiliğinin önüne doğru yürüyüş yapan ve ellerinde dövizler taşıyan kalabalık gazeteci grubu Valilik önünde basın açıklaması yaptı.

Gazetecilere Özgürlük Platformu adına Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, “Devletin bu önemli kurumu önünde bir daha haykırıyoruz. Dünya Basın Özgürlüğü gününde Türk basının özgürleşmesi için bir daha bu anlamlı yolda Babaali’den sesleniyoruz Ankara’ya. Basın özgürleşmelidir. Demokrasinin olmazsa olmazı basın özgürlüğüdür. Zindanlar boşaltılmalıdır. Arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır. Gazeteciler terörist muamelesi görmemelidir. Yazmaya özgür konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

Grup yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.