Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ve CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan tarafından düzenlenen Umut Gönüllüleri Eğitim Programı’na ev sahipliği yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da açılışına katılıp konuşma yaptığı programda Trabzon, Ankara ve İzmir il başkanlarıyla videokonferans sistemiyle bağlantı kuruldu. Proje kapsamında sosyal medya ve sahada aktif rol alacak gönüllülerin iletişim ve temel ikna konularında eğitim veriliyor. Üç gün sürecek eğitimlerde on binlerce partilinin eğitilmesi amaçlanıyor.

TUNCAY ÖZKAN VE ARKADAŞLARI ÖNEMLİ BİR PROJEYE İMZA ATTI

Projenin açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan ve arkadaşlarının daha önce hayata geçirmeyi planladığı Umut Gönüllüleri projesiyle önemli bir adım attığının altını çizerek, “Tek amacımız var, gülümseyen Türkiye. Bunu yapmak istiyoruz. Karamsar olmak değil, hepimiz gülmeliyiz. Hayata gülerek bakmalıyız. İşçimiz öyle olmalı, köylü, sanayici öyle olmalı. Eğer biz herkesin gülümsediği bir Türkiye inşa edebilirsek çocuklarımıza güzel bir miras bırakmış olacağız. Bunun zor olduğunu biliyorum, önümüzde ciddi engeller olduğunu da biliyorum. Ama önemli olan zaten zoru başarmaktır. Bize düşen görev zoru başarmaktır ve bunu başaracağız, kararlıyız” diye konuştu.

UMUT EN SEVDİĞİMİZ SÖZCÜKLERDENDİR

‘Umut sevdiğimiz sözcüklerden biridir’ ifadelerini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Umut aynı zamanda gelecek demektir, geleceğe güvenli bakmak demektir, huzur, barış, özgürlük demektir umut. Umut aynı zamanda karamsarlığa kapılmamak demektir. Eğer Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ulusal bağımsızlık savaşını başarıyla sonlandırmışlarsa yüreklerinde taşıdıkları umuttur. Bugün Türkiye’de herklesin bir düşüncesi var. Şu veya bu şekilde ülkenin sorunlarını kendine göre tartışıyor ve sorguluyor. Ama ülkenin genelinde bir karamsarlık havası olduğunu çok iyi biliyoruz. O zaman bize bir görev düşüyor; umudu ateşlemek, geleceği ve geleceğe yönelik umutlarımızı artırmak. Bunun mücadelesini yapmak zorundayız” ifadeleriyle konuşmasına devam etti.

CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan ise Umut Gönüllülerinin, ev-ev, mahalle-mahalle, köy-köy gezip partinin politikalarını anlatacağını belirterek, “sizler bilinçli bir şekilde kutuplaştırılan Türkiye’nin, her zaman birleştirici gücü olacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve düşüncelerini halkımıza ulaştıracaksınız. İşte bu yüzden adınız UMUT GÖNÜLLÜSÜ. Çünkü bu yıkıcı siyasetin bizlerden alamayacağı en önemli şey kalplerimizde yaşattığımız umutlardır” diye konuştu.

UMUDU BÜYÜTMEK ZORUNDAYIZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından videokonferans yoluyla bağlanılan noktalardan olan İzmir’de konuşan İl Başkanı Ali Engin “Umudumuzu her geçen gün büyütmek zorundayız. Türkiye’yi yeniden Atatürk’ün Türkiye’si yapmak durumundayız. Türkiye’nin tarlaları ekilebilir, sanayisi çalışan, işsizleri iş sahibi olan bir duruma gelmelidir. İzmir, sizi başbakan yapmaya ve partimizi iktidar yapmaya hazırdır. Yeniden Atatürkçü bakanlar, valiler, genel müdürler göreve gelmelidir. Herkesin, özgür ve barış içinde yaşadığı bir ülke olmalıyız. Bizler, İzmirliler olarak sizlere güveniyoruz. Bundan sonra İzmir gençliği sokakta, meydanda, gecekonduda olacak” diye konuştu.