Validebağ’da yapımı devam eden cami inşaatına tepki gösteren bir grup inşaat alanına yürüdü. Gruba CHP Parti Meclis üyeleri destek verdi.
Üsküdar Validebağ’da yapımı süren camii inşaatını protesto eden yaklaşık 500 kişilik bir grup saat 19.00’da Acıbademdeki Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin önünde toplandı. Buradan Validebağ’a gruba CHP İstanbul Büyükşehir Meclis üyeleri de destek verirken CHP’li Tuncay Özkan da yürüyüş gruba katıldı. Basın açıklamalarının yapıldığı alana gelen gruptakiler sık sık slogan atarak inşaata tepki gösterdi.
Grup burada oturma eylemi yaparken açıklama yapan Özkan, “Yaptığımız şey Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğine doğru el uzatmaktır. Bir toplumda kadınlar cinayet kurbanı oluyorsa, ağaçlar cinayet kurbanı oluyorsa, işçiler cinayet kurbanı oluyorsa ve niye öldürülüyorsunuz diye soranlar dövülüyorsa orada katiller egemen olmuş demektir. Aydınlık Türkiye’yi kurmak için yürek yüreğe el ele omuz omuza mücadelede bulunan herkesi sevgiyle sayıyla selamlıyorum” dedi.

Aşk Kaybetmez

Tuncay Özkan uzun süre direnişteki yurttaşlarla sohbet etti. Burada kısa bir açıklama yapan Özkan, Mesele cami falan değil burada cumhuriyeti karanlığa boğmak isteyenlere karşı mücadele eden halka saldıran zalimler mutlaka hesap verecekler. Ben Silivri zindanında hep şunu tekrar ettim, aşkın kaybettiği görülmüş şey değil. Validebağ kazanacak biz kazanacağız” diye konuştu.

Eylemin ardında alandaki yurttaşlar Validebağ Gönülleri’nin bşlatmış olduğu imza kampanyasına destek verdi.