Ergenekon Davası sanığı, gazeteci-yazar Tuncay Özkan, Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde kitaplarını imzaladı.

Midtown Alışveriş Merkezi’ndeki D&R Mağazası’nda okurları ile bir araya gelen Tuncay Özkan, cezaevinde yazdığı ‘Ötekiler’ isimli kitabını okurlarına imzaladı. Özkan’ın geçen Kasım ayında, Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkan ve eski PKK itirafçısı olan ‘Rızgar’ın (Hüseyin Yanç) ağzından hayatını anlattığı romanı ‘Ötekiler’i imzalatmak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu. Ergenokon Davası kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden geçen 10 Mart’ta tahliye edilen Özkan’a sarılıp, ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulunan hayranları hatıra fotoğrafı da çektirdi.

tuncay özkan imza günü (34)

Tuncay Özkan, imza gününe gelenler arasındaki 75 yaşındaki Meral Duru’nun elini öpüp, sandalyesine oturttu. Duru, “Yalıkavak’tan geliyorum. Bir Cumhuriyet kadınıyım. Tuncay Özkan ve kızını televizyonda izlediğimde çok ağladım. Çok duygulandım ve kendisine değer verdiğim için geldim. Allah bir daha bu kadar acı çektirmesin” dedi.

tuncay özkan imza günü (21)

Özkan, 6’ncı baskısı yapılan ve toplam 30 bin basılan Ötekiler’in yanı sıra ‘Hapiste Yatacak Olana Öğütler’, ‘Zorbalığın Pençesinde-Silivri Günlüğü’, ‘Anne Hiç Canım Acımadı’ kitaplarını da okurları için imzaladı.

tuncay özkan imza günü (10)

tuncay özkan imza günü (2)