Düzenlediği Cumhuriyet Mitingleriyle milyonları peşinden sürükleyen gazeteci-yazar Tuncay Özkan, Ergenekon kumpas davasında tutuklandı.  Sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen aralarında gazeteci Tuncay Özkan, eski Organize Suçlar Müdürü Adil Serdar Saçan, Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve emekli Albay Tanju Güvendiren, Emcet Olcayto ve Tuncay Özkan’ın Doktoru Hüseyin Nazlıkulu tutuklandı.

Öte yandan Ergenekon operasyonu kapsamında İzmir’de gözaltına alınan ve dün sabah adliyeye sevk edilen gazeteci Adnan Bulut savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

METRİS CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

“Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu 6 kişi, Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Nöbetçi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin tutuklama kararının ardından, gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu ve tıp doktoru Hüseyin Nazlıkul, geniş güvenlik önlemleri altında adliyenin üst kapısından çıkarılarak, Metris Cezaevi’ne götürüldü. Bu kişilerin daha sonra nakillerinin yapılacağı öğrenildi.

27.09.2008